Wiązary dachowe dla przemysłu i rolnictwa

W naturalny sposób przedsiębiorstwa poszukują rozwiązań, które pozwolą im osiągnąć jak najlepsze wyniki finansowe. Przemysł to gałąź gospodarki, która korzysta z usług bardzo wielu branż. Drewno stanowi surowiec, który jest jednym z najbardziej pożądanych materiałów. Przedsiębiorstwo Tartak Ligora z Elbląga, to firma, która świadczy kompleksowe usługi z zakresu obrabiania drewna i wytwarzania produktów, które przeznaczone są dla klientów indywidualnych oraz przemysłu. Wiązary prefabrykowane to jeden z najbardziej pożądanych wyrobów drzewnych. W poniższym artykule zawarte zostały interesujące informacje, które szczegółowo charakteryzują ofertę firmy Tartak Ligora zlokalizowanej w Elblągu.

Szeroka oferta wiązar dachowych dla przemysłu 

Konstrukcja dachu drewniana jest najlepszą odpowiedzią na cechy, które wyróżniają dzisiejszy przemysł budowlany. Kratownice drewniane zapewniają bowiem sprawny montaż, trwałość przez lata oraz poświadczoną certyfikatami zgodność ze wszystkimi normami budowlanymi. Kolejnym aspektem jest racjonalna cena, która nie obciąża zbytnio portfela nabywcy. Wiązary dachowe drewniane są wysoce specjalistyczną formą wspomnianych już prefabrykowanych elementów konstrukcji drewnianej dachu.

Elbląg jest jednym z najbardziej rozwiniętych technologicznie regionów Polski. Konstrukcje dachu drewnianego – https://wiazarydrewniane.pl/ są projektowane z wykorzystaniem specjalistycznych programów komputerowych. Do maszyn wprowadza się uprzednio zgromadzone dane, a następnie urządzenia na dużej hali produkcyjnej docinają z dokładnością do milimetrów poszczególne segmenty więźby dachowej. Kolejnym etapem produkcji jest skuteczne połączenie powstałych w wyniku wycinania elementów, do ich łączenia wykorzystywane są tak zwane płytki kolczaste. Finalny produkt, który  stanowią gotowe do zamontowania segmenty więźby dachowej, jest transportowany na miejsce budowy. Ostatnim etapem jest połączenie wiązarów drewnianych z budynkiem za pomocą stalowych łączników.

Najważniejsze zalety wiązarów dachowych 

Wiązary drewniane są dla przemysłu budowlanego dobrym, uniwersalnym oraz niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Sprawdzają się we wszystkich tych sytuacjach, kiedy podczas budowy inwestor chciałby uniknąć niepotrzebnych wydatków związanych z tworzeniem betonowych stropów. Wiązary dachowe odznaczają się indywidualnymi własnościami, jakie posiada drewno, jest bowiem relatywnie lekkie, w związku z czym obciążenie budynku jest znacznie mniejsze niż w przypadku elementów betonowych. Fachowcy z dziedziny budownictwa wskazują dodatkowo na możliwość zastosowania wiązar drewnianych w przypadku budynków charakteryzujących się dużą rozpiętością dachu, dzięki czemu koszty mogą zostać zminimalizowane.

Indywidualna oferta

Tartak Ligora dla stałych klientów przewidział bardzo atrakcyjne udogodnienia. Obejmują one przyspieszony czas realizacji zamówienia jak również korzystne propozycje finansowe. Jakość świadczonych usług, dobry surowiec oraz chęć nawiązania partnerskiej współpracy to najważniejsze czynniki, które wyróżniają przedsiębiorstwo świadczące kompleksowe usługi w dziedzinie obróbki drewna.               

Dodaj komentarz